مایکروسافت نسخه جدیدی از نرم افزار PC health Check عرضه کرد

مایکروسافت نسخه جدیدی از نرم افزار PC health Check عرضه کرد

مایکروسافت نسخه‌ی جدیدی از اپلیکیشن PC Health Check ویندوز ۱۱ را عرضه کرد
1400/06/31 چهارشنبه - 08:00
مایکروسافت نسخه‌ی جدیدی از اپلیکیشن PC Health Check ویندوز ۱۱ را عرضه کرد که در آن، شرایط لازم برای نصب این نسخه از ویندوز تغییر کرده است.
هنگام رونمایی از ویندوز ۱۱ مایکروسافت از اپلیکیشن PC Health Check هم رونمایی کرد. کاربرانی که به نصب سیستم‌عامل جدید شرکت آمریکایی علاقه‌مند بودند با نصب این اپلیکیشن متوجه می‌شدند که آیا سیستمشان قادر به دریافت این سیستم‌عامل هست یا خیر.
اپلیکیشن PC Health Check ویندوز ۱۱ با تست سخت‌افزار کاربر، او را از این بابت که سیستمش واجد شرایط دریافت سیستم‌عامل جدید است مطلع می‌کرد. اما کمی بعد، انتقادهایی به سیاست مایکروسافت پیرامون سخت‌گیری در عدم عرضه‌ی ویندوز ۱۱ برای سیستم‌های قدیمی وارد شد. به همین خاطر شرکت آمریکایی مجبور شد آن را از دسترس خارج و نسخه‌ی دیگری از آن را عرضه کند که این اتفاق امروز رخ داد.
تصویر ویندوز به همراه آپ ها
در حال حاضر اپلیکیشن PC Health Check ویندوز ۱۱ برای دانلود در دسترس قرار دارد و برای نصب آن سیستم شما باید از پردازشگر ۶۴ بیتی با حداقل دو هسته با فرکانس ۱ گیگاهرتز، ۴ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی بهره ببرد در غیر این صورت حتما با ارور عدم نصب ویندوز ۱۱ مواجه خواهید شد. محدودیت دیگر که مربوط به TPM 2.0 بود همچنان پابرجاست و باید از طریق بایوس آن را فعال کنید.
با این همه سخت‌گیری، هنوز هم تعداد زیادی دستگاه وجود دارند که از حداقل مشخصات سخت‌افزاری بهره می‌برند اما قادر به دریافت ویندوز ۱۱ نیستند. پردازنده‌های نسل ۷ اینتل به پایین و تراشه‌های نسل دوم رایزن از این دسته پردازنده‌هایی هستند که ویندوز ۱۱ را با وجود توان سخت‌افزاری بالا پشتیبانی نمی‌کنند.
مایکروسافت اما به کاربران این تراشه‌ها اعلام کرد که وضعیت آن‌ها را بررسی می‌کند. اگر کاربران سیستم‌هایی با این پردازنده‌ها در برنامه‌ی اینسایدر مایکروسافت برای دریافت ویندوز ۱۱ ثبت نام کنند و با این سیستم‌عامل به مشکل بر بخورند، امکان عرضه‌ی ویندوز ۱۱ برای آن‌ها وجود نخواهد داشت. اگر هیچ مشکل خاصی وجود نداشته باشد، مایکروسافت پردازنده‌های نسل ۷ اینتل و رایزن ۲ را هم به جمع پردازنده‌های پشتیبانی شده توسط ویندوز ۱۱ اضافه خواهد کرد. البته این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که نسخه‌ی رسمی ویندوز ۱۱ عرضه شود.
در حال حاضر، فقط تعداد خاصی از پردازنده‌های نسل ۷ اینتل هستند که از تست اپلیکیشن PC Health Check ویندوز ۱۱ جان سالم به در می‌برند و از آن پشتیبانی می‌کنند. این پردازنده‌ها شامل Core i7-7820HQ و پردازنده‌های Core X و Xeon W می‌شوند. محصولات مجهز به پردازنده‌ی کوالکام ۸۵۰ و جدیدتر و همچنین برخی از پردازنده‌های رایزن نسل ۲ هم از ویندوز ۱۱ پشتیبانی می‌کنند. اما نام این پردازنده‌ها هنوز اعلام نشده است.
اینکه بخواهیم در لیست پردازنده‌های پشتیبانی شده به دنبال مدل پردازنده‌ی خود باشید قطعا فرایند سخت و زمان‌بری خواهد بود به همین خاطر پیشنهاد می‌شود از لینک زیر، اپلیکیشن PC Health Check ویندوز ۱۱ را دانلود و نصب کنید تا از واجد شرایط بودن سیستم خود مطمئن شوید. (حجم اپلیکیشن حدود ۱۴ مگابایت است).
دانلود نرم افزار Windows PC Health Check

X
×